Virály

17. února 2021 09:35

sarka.turcekova@gmail.com

Týpek na TikToku měl na ruce nejjedovatějšího pavouka na světě! Odstartoval tímhle nebezpečnou výzvu?

Jen blázen by nechal pobíhat nejjedovatějšího pavouka na světě po své ruce. Přesto to tenhle týpek udělal, ale zřejmě jen proto, že nevěděl, o který druh pavouka vlastně jde.

Muž, který měl poblíž sebe zřejmě své malé dítě, si bez okolků nechal pobíhat po ruce jednoho z nejjedovatějších pavouků na světě. Video s pavoukem sdílel na TikToku, jako by se nic nedělo. Vyvolal tak kolektivní paniku z toho, co se všechno mohlo stát. Pavouk se zdál být na ruce docela klidný, ovšem mohl ho kdykoliv kousnout. Ještě víc zneklidňující byl jeho popisek s otázkou „Nevíte, o kterého pavouka jde?“, přičemž musel být dost v šoku, když to zjistil. Pavouk má na sobě do očí bijící červený zadek, který je pro jedovatelého pavouka natolik typický. Video nějaký uživatel pak přesdílel na Reddit s tím, že se bojí, jestli to majitel záběrů vůbec přežil.

Pavouk známý jako australská černá vdova, je velmi jedovatý pavouk, který žije v Austrálii, jižní Asii a na Novém Zélandu, ačkoli je to jen samice, která je považována za nebezpečnou. Počty kousnutí pavouka jsou nejisté, ale každý rok je hlášeno přibližně 2 tisíce kousnutí a zhruba 250 lidí musí dostat protijedovou látku. Od doby, kdy byla v padesátých letech protijedová látka k dispozici, nebyla zaznamenána žádná úmrtí. Titul vůbec nejnebezpečnějšího pavouka na světě patří pavoukovi s trychtýřem – ačkoli smrt člověka působí pouze samci tohoto druhu pavouka v Sydney. Australské muzeum konstatuje, že v souvislosti s trychtýřovým pavoukem došlo pouze k 13 úmrtím, přičemž od vývoje protijedové látky na počátku 80. let nebylo zaznamenáno žádné úmrtí.

@ikadekkusuma

Do you guys know what this spider call?#givesyouwiiingschallenge #Welcome2021 #spider

♬ original sound - I kadek Kusuma


Přečtěte si také