Virály

12. září 2022 15:09

redakce Prima Lajk

Týpek nahrazoval nevlastnímu synovi léky projímadlem. Jaký trest mu za to hrozí?

Američan podával svému nevlastnímu synovi místo léků na předpis projímadlo.

Čtyřiapadesátiletý muž z Floridy Craig Alan Ripple byl usvědčen z těžkého týrání dětí. Svému čtrnáctiletému nevlastnímu synovi měl celý jeden rok zaměňovat léky za projímadlo. Dítě mělo podle všeho užívat lithium na poruchu nálad a chování, nicméně téměř rok mezi lety 2018 a 2019 si neustále stěžovalo na přetrvávající průjem a bolesti břicha.

Několikrát dokonce musel čtrnáctiletý chlapec podstoupit zákroky jako jsou kolonoskopie a endoskopie, avšak jeho problémy ne a ne přestat. Až po několika dlouhých měsících matka dítěte objevila v domě několik lahviček projímadel, a tak se rozhodla v domě rozmístit skryté kamery.

S hrůzou poté sledovala partnerovo chování a nestačila se divit. Kromě manipulace s léky navíc Ripple schovával dětem oblečení, domácí úkoly a kradl šperky jenom proto, aby sledoval, jak je celá rodina hledá. Žena všechno nahlásila na policii a nyní, po třech letech, se konečně dočkala spravedlnosti. Muž byl floridským soudem odsouzen na 14 měsíců vězení a poté tři roky v podmínce. Snad už bude mít nyní rodina klid.

Sdílejte článek

Přečtěte si také