Virály

10. října 2022 15:11

redakce Prima Lajk

Týpek napálil celé město brutálním prankem! Vážně kvůli tomu aktivoval sopku?

Muž napálil celé město drsným prankem se sopkou.

Když dojde na apríl, můžete buď vymyslet něco malého jako třeba vyměnit cukr za sůl, nebo něco velkého jako třeba všechny přesvědčit, že brzy umřou kvůli výbuchu sopky. Přesně to udělal v roce 1974 Oliver 'Porky' Bickar na Aljašce, když se rozhodl místní obyvatele malého městečka poblíž neaktivní sopky Mount Edgecumbe maličko postrašit.

Muž podle všeho tři roky sbíral staré pneumatiky, jenom aby je v osudný den nechal helikoptérou odnést k úpatí hory, kde je následně zapálil. O svém plánu pak informoval policii i další úřady, s výjimkou pobřežní stráže. Jenže když si 1. dubna lidé všimli kouře ze směru, kde ležela ona sopka, zavolali právě onu stráž, aby tam poslala vrtulník na průzkum. O chvíli později se tak nic netušící členové pobřežní stráže ocitli nad horou, kde nejenže viděli zapálené pneumatiky, ale taky obří nápis ve sněhu: „Apríl!“

Naštěstí to tehdy všichni brali s nadhledem, asi hlavně proto, že si mohli oddychnout, poněvadž sopka spala dál, a jim tak nehrozilo vůbec nic. Díky tomu se dodnes jedná o největší úspěšný aprílový žert, jaký byl zaznamenán.

Sdílejte článek

Přečtěte si také