Virály

6. prosince 2021 11:41

redakce Prima Lajk

Týpek přišel na očkování proti covidu s umělou rukou. Jaký trest mu hrozí?

Italský odpůrce očkování se pokusil získal potvrzení o vakcinaci dost bizarním způsobem.

Komický incident se odehrál v očkovacím centru v italském městě Biella poblíž Turína. Sedmapadesátiletý zubař se rozhodl, že na všechny vyzraje a na předem sjednanou vakcinaci proti covidu dorazil s gumovou paží. Doufal, že si nikdo ničeho nevšimne a sám odejde s certifikátem o očkování domů. Přítomná sestřička si však všimla, že má ruka nepřirozenou barvu a poněkud „silikonovou“ strukturu. Vyzvala tak muže, aby si sundal košili a na kouzelnický trik mu přišla.

Pacient se i poté snažil lékařský tým přesvědčit, aby přimhouřili oko a vakcínu mu do umělé paže přece jen vpravili. Ti to však razantně odmítli a nahlásili incident policii. „Jako profesionála mě to urazilo,“ nechala se slyšet zdravotní sestra Filippa Buaová pro italský list La Repubblica. „Barva paže ve mně vzbudila podezření, tak jsem muže požádala, aby si odkryl i zbytek své levé paže. Bylo to dobře udělané, ale nebyla to ta samá barva,“ dodala Buaová. Nejmenovaného zubaře nyní čeká vyšetřování za podvod a bude se muset zodpovídat před soudem.

Sdílejte článek
Štítky očkování podvod covid pas Turín zubní lékař koronavirus a očkování vakcína proti COVID-19 la Repubblica Biella Itálie

Přečtěte si také