návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Týpek se chlubil značkovým oblečením a drahými auty, které nebyly jeho. Jaký ho teď čeká trest?

Týpek se tak trochu chlubil cizím peřím, a to se mu nevyplatilo.
Vydáno: 30.06.2020, sis

38letý influencer Raymond Abbas pocházející z Nigérie dělal na Instagramu psí kusy. Pod přezdívkou Hushpuppi ho na Instagramu sledovalo na 2,4 milionu lidí. Na profilu se vychloubal luxusním oblečením, šperky, drahými auty, cestováním se soukromými letadly anebo jen tak vyfotil balík papírových bankovek. Ve skutečnosti se stal součástí internetového podvodu ve výši 10,1 miliardy korun, kdy spolu s dalšími podvodníky kradl uživatelům údaje o kreditních kartách. Podvodníci se zaměřovali hlavně na cizince, které napřed nějak nalákali na webové stránky, které vypadaly přesně jako stránky banky, či nějakých známých firem.

Uživatelé tam pak opsali svoje údaje z kreditních karet a podvodníci si mohli vesele dovolovat, co se jim jen zlíbilo. Ovšem za cizí peníze. Abbas si vymyslel, že je bohatý realitní developer a na webové stránky se snažil nalákat bohaté lidi ze všech koutů světa. Teď je spolu se svými kumpány stíhaný policií – když zrovna spal, vtrhlo do jeho bytu komando FBI, které po něm dlouho pátralo, a zadrženo bylo také dalších dvanáct členů jejich skupiny. V bytě Abbase se našlo 30 milionů liber hotově a další desítky zařízení, v kterých měl schovaných na dva miliony mailů na podvedené lidi.

 

Teri Ellington (24)

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Dívka kvůli nemoci nemohla vycházet ven. Jak překonala strach a stala se milionářkou?

Policie v akci II 247

Falešný policista, matka žebračka, útočný soused a další tento týden v Policii v akci

Článek je zařazen v: podvod , miliony , podvod za miliardy

reklama