Virály

4. května 2022 12:10

redakce Prima Lajk

Týpek, který se narodil s mikropenisem, si nechal na paži vypěstovat nový. Jaký je jeho život po operaci?

Muž s nedostatečně vyvinutým penisem podstoupil faloplastiku a konečně začal žít spokojený život.

Šestadvacetiletý Anick to neměl v životě jednoduché. Jako miminko se totiž narodil s mikropenisem způsobeným vzácným genetickým intersexuálním onemocněním, zvaným syndrom necitlivosti na androgen. Od dospívání měl proto velké problémy s nízkým sebevědomím a potlačoval v sobě velkou zášť, která se s každou nepovedenou operací ještě více prohlubovala.

I přesto se však rozhodl podstoupit ještě jeden zákrok, který by mu dal normální život, po němž tolik toužil. Na svém předloktí si nechal vypěstovat náhradu penisu, která byla poté voperována do rozkroku, zatímco kůže z jeho hýždí byla použita k opravení paže. Po modelaci nového penisu neboli faloplastice však nastaly určité komplikace s erekcí, a tak trvala rekonvalescence déle, než se očekávalo.

I přes občasnou bolest je však nyní Anick z výsledku nadšený. „Moje sebevědomí se od poslední operace výrazně zlepšilo a jsem nadšený z toho, že můžu začít žít svůj život. Další roky už nebudu muset na operaci, což je za můj život doslova poprvé,“ přiznal šestadvacetiletý mladík, který do svých dvaceti let podstoupil na 30 operací. „Můj sexuální život je na úplně jiné úrovni a vděčím za to hlavně vyššímu sebevědomí,“ pochvaloval si Anick.

Sdílejte článek
Štítky Penis sebevědomí penis zdraví mikropenis faloplastika

Přečtěte si také