Virály

7. února 2020 15:43

redakce Prima Lajk

Týpek se opřel do lidí s duševními nemocemi! Co drsného jim vzkázal?

Můžou duševně nemocní lidé za své špatné chování? Tenhle muž si to myslí.

Ve světě obecně panuje názor, že lidé s duševní nemocí to mají už tak dost těžké a neměli by tedy ještě myslet na to nebo se cítit špatně kvůli tomu, že občas ublíží lidem okolo. Vždyť oni za to přece nemůžou, to ta nemoc! Jenže to není tak úplně pravda, alespoň ne podle následujícího uživatele Twitteru.

Ten napsal naštvaný příspěvek na Twitter o tom, že pokud lidé trpí duševní nemocí a jsou během nějaké kritické epizody zlí na jiné lidi, dluží jim následně omluvu. Není to totiž povinnost zdravých lidí, aby se sebou nechali zametat, jak se to zrovna nemocným lidem hodí. Pak ještě pokračoval:

„Jo a hádejte co ještě? Lidí mají plné právo s vámi skončit, kdykoliv se jim zachce. Nikdo nemusí oplývat nekonečnou trpělivostí jen kvůli vám, zejména pokud si nechcete nechat pomoct.“

Netřeba dodávat, že mnoho lidí se s jeho názorem ztotožnilo, obzvlášť těch, kteří už něco podobného někdy v životě zažili. Našli se ale i tací, kteří jeho názor považují za špatný, nebo dokonce nebezpečný. Pravdou je, že tenhle následující citát to všechno shrnuje pořád nejlíp:

„Duševní nemoc není vaše chyba, máte za ni ale zodpovědnost.“ Tímhle by se měli řídit úplně všichni, nemyslíte?

Sdílejte článek
Štítky lidé Twitter debata chování zodpovědnost duševní porucha zdraví duševní nemoc

Přečtěte si také