Virály

27. června 2022 11:53

redakce Prima Lajk

Týpek se po práci opil a ztratil flashku s citlivými údaji celého města. Co mu teď za to hrozí?

Muži se propařená noc pořádně vymstila.

Pokud jste někdy měli výčitky z toho, že jste si šli dát po práci pár skleniček a v opilosti poté udělali něco hloupého, třeba napsali nevhodný e-mail kolegovi, věřte, že na tom pořád nejste tak špatně. Japonci, který nebyl jmenován, se totiž během propařené noci povedla udělat taková bota, která mohla ovlivnit všechny obyvatele ve městě.

Zaměstnanec společnosti, která poskytuje výhody domácnostem osvobozeným od daní, se rozhodl po pracovní době skočit si na drink. S sebou však měl i flashku s citlivými údaji téměř veškeré populace japonského města Amagasaki, tedy jména, data narození, adresy ale i daňové údaje nebo čísla bankovních účtů celkem 465 177 lidí.

Co čert ale nechtěl, muž večírek přehnal tak, že se probudil až ráno s šílenou kocovinou a zjistil, že jeho batoh se všemi věcmi, včetně oné flashky zmizel. Okamžitě tedy nahlásil na policii ztrátu majetku a informoval firmu o nešťastné situaci. Ta ještě ten den informovala celé město a ubezpečila obyvatele, že USB disk byl zašifrovaný a zatím žádná data ani údaje nepronikla na veřejnost. Není jasné, zda Japonec vyfasoval vyhazov či ho čeká horší trest, ale něco nám říká, že tenhle omyl u šéfa asi jen tak neprojde.

Sdílejte článek
Štítky opilost zahraničí flashka Citlivé údaje Amagasaki

Přečtěte si také