Virály

16. února 2022 08:59

redakce Prima Lajk

Týpek vytvořil nový rekord v počtu pozitivních testů na covid v řadě. Neuvěříte, kolik měsíců je nemocný!

Před čtrnácti měsíci byl pozitivně testovaný na koronavirus. Od té doby se ho drží a nemoci se nezbavil.

Šestapadesátiletý Turek Muzaffer Kayasan byl kvůli podezření na koronavirus testován v listopadu v roce 2020 s pozitivním výsledkem. Od té doby strávil devět měsíců v nemocnici, a poté pět měsíců v domácí izolaci. Pravděpodobně kvůli snížené imunitě leukémií, kterou mu diagnostikovali v minulosti, má covid už 14 měsíců v kuse a zatím podstoupil 78 testů v řadě, všechny s pozitivním výsledkem.

Navzdory tomu, že je Kaysan už 441 dní nakažen nemocí koronaviru, je neuvěřitelné, že je nejenom neustále naživu, ale i v dobré náladě. „Dělali jsme si srandu, že táta je pozitivní člověk, až se stal pozitivním na covid-19 a teď se nemůže vrátit do negativního stavu,“ vtipkoval o netradiční situaci Kayasanův syn Gokhan, který s otcem může mluvit jen přes skleněné dveře ze zahrady.

Turek nemůže ani kvůli neustálým pozitivním testům dostat očkování, a tak žije v nejistotě už několik měsíců. Před nedávnem dokonce podal úřadům žádost o částečné uvolnění karantény, ale zatím je jeho stav v jednání, a tak musí trpělivě čekat v přísné karanténě doma sám.

Sdílejte článek
Štítky Turecko rekord zahraničí světový rekord karanténa pozitivní test koronavirus COVID-19

Přečtěte si také