Virály

24. července 2022 09:43

redakce Prima Lajk

Týpek žaluje firmu, protože z jejich jídla pořád prdí. Z větrů má psychickou újmu

Mužovi se po snědení obložené bagety změnil život. Nyní za to požaduje odškodné.

Šestačtyřicetiletý muž z britského města Chippenham ve Wiltshire byl v roce 2017 s rodinou na vánočních trzích v Birminghamu, když po celodenních nákupech dostal hlad. Zastavil tedy u blízkého stánku s rychlým občerstvením a koupil si obloženou bagetu. Během několika hodin pro něj však začalo peklo spojené s křečemi v břiše, horečkou, silným zvracením a průjmem.

Situace byla až tak vážná, že musel být na dalších pět týdnů upoután na nemocniční lůžko. Jeho utrpení však ani po propuštění do domácí péče nijak neskončila. Od snězení oné osudné bagety je to už pět let a Brit od té doby trpí nesnesitelnou plynatostí. Prdy jsou prý až tak silné, že dokonce ovlivňují jeho spánek.

Muž se tedy rozhodnul spojit s právníkem a dát věci trochu do pohybu; když už kvůli nějakému zkaženému jídlu tolik trpí, proč za to nedostat nějaké odškodné. Nešťastník tvrdí, že se u stánku s jídlem nakazil salmonelózou, a proto od nich nyní požaduje jako náhradu za nedbalost a psychickou i zdravotní újmu 200 tisíc liber, což je v přepočtu asi 5 781 062 korun.

„Můj klient nadále trpí nadměrnou plynatostí, která mu způsobuje velké rozpaky,“ řekl mužův právník. „Rozsah příznaků mu změnil život,“ dodal s tím, že u jídla ze stánku byly skutečně nalezeny bakterie E.coli, které způsobily zdravotní potíže dalším 16 lidem.


Přečtěte si také