Virály

31. března 2021 21:10

sarka.turcekova@gmail.com

Učitel byl propuštěn, protože křičel na žáka, že je pedofil! Jaké další nechutné poznámky dětem říkal?

Tak to je mazec. Učitel si na plavání dovolil směrem k žákovi poznamenat, že je pedofil.

Těžko říct, co mu běželo hlavou, když 61letý učitel Richard Lewis označoval jednoho z žáka za pedofila. Ukázalo se, že směrem k dětem měl i další nevhodné poznámky se sexuálním podtextem. Mladého žáka jménem Learner E. označil za pedofila během hodiny plavání, kdy měl žák mladší děti učit plavat. Bylo to však údajně myšleno jako „vtip“. Takových rádoby vtipných poznámek si však dovoloval více. Při jiné příležitosti, kdy student odcházel do práce, se ho před spolužáky zeptal: „Tak to už se teď můžeš dotýkat dětí, že ano?“. Při dalším incidentu rozplakal 16letou studentku poté, co požádala o náplast, protože měla kvůli své obuvi zranění nohy.

Učitelem jí bylo řečeno: „To je přesně ten důvod, proč ženy nikdy nedostanou takovou práci, po které touží. Protože se objeví ve směšných jehlových podpatcích a nakonec chodí bosé. Proto také nikdy nedosáhnou stejných práv na mzdu,“ řekl učitel. Žáci o učiteli prohlašovali, že nezná žádné meze pro svoje nevhodné poznámky a údajně také ve třídě nadával. Rovněž vyprávěl studentům příběhy s explicitním nebo nevhodným obsahem a údajné chování bylo nevhodné nebo urážlivé. Disciplinární komise shledala, že byla prokázána čtyři obvinění z pochybení učitele, a ten byl proto na tři roky vyřazený z učitelského rejstříku, takže teď učit nemůže.

Lewis přiznal, že učinil komentáře, které neměl, a prohlásil, že se za to velmi stydí. Vůbec se nepokoušel vymlouvat s tím, že takové poznámky směrem k dětem měl – což však nic nemění na tom, že to bylo z jeho strany velmi nevhodné. Nakonec řekl, že měl hodně času na přemýšlení a že se velmi stydí za všechny problémy, které svým chováním způsobil, ač jedním dechem dodal, že to bylo vlastně žertem. Předseda Peter Owen však uvedl, že je naprosto nevhodné dělat si srandu z pojmů jako je „pedofil“ v jakémkoli kontextu a že je jasné, že to považoval student za znepokojující.


Přečtěte si také