Virály

7. října 2019 15:27

redakce Prima Lajk

Učitel napsal děsivý komentář o nenáviděné Gretě a hrozí mu vyhazov. Co odporného jí vzkázal?

Gréta se poslední dobou stala jedním z nenáviděných lidí, protože zaútočila na politiky ohledně jejich činnosti při změně klimatu. Odporný komentář obdržela dokonce i od učitele, který tím riskoval místo.

To, že na Grétu nadává spousta lidí, z nichž většina jsou laici, by se snad ještě dalo pochopit. Ale že na švédskou aktivistku zaútočí takovýmto způsobem dokonce učitel, tak to už je síla. Učitel chemie Matt Baish, který učil na West High School, musel mít asi zatmění mysli, když okomentoval příspěvek svého bývalého studenta, který sdílel článek o Grétě se slovy „Kdo tam půjde?“ Student ale určitě nečekal, že mu odpoví jeho bývalý učitel – ovšem té doby stále učitel chemie na škole. Odpověděl mu, že se shromáždění nezúčastní se slovy: „Nemám svoji odstřelovací pušku.“

Jeho jednání ale mělo rychlý dopad. Identifikovali ho totiž školní funkcionáři a dostal „administrativní dovolenou“ do doby, než se celá věc prošetří. Čemu se taky divit. Podobné chování čekáme možná od nějakého anonyma na Facebooku, který je nemocný a dementní. Ale od zcela zdravého učitele? Ne, tohle se mu fakt nevyplatilo. Rozhodnutí ohledně vyhazovu učitele ze školy je na školním soudu. Případ se dále prošetřuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také