Virály

10. ledna 2023 10:26

redakce Prima Lajk

Učitel výtvarky se před zraky žáků předávkoval silným opiátem. Jaký trest mu hrozí?

Policie na pozemku školy řeší předávkování učitele silným opiátem.

Sedmapadesátiletý Frank Thompson pracoval dlouhé roky jako učitel výtvarné výchovy na Roosveltské střední škole ve Westfieldu v americkém New Jersey. Během jedné ze svých hodin se však před zraky svých studentů předávkoval fentanylem, což je silný opioidní lék užívaný k utlumení silné bolesti po úrazech či operacích a účinky je velmi podobný morfinu, jen je 50 až 100krát silnější.

Po požití až příliš silné dávky opiátu upadl učitel ve třídě do bezvědomí, přičemž vyděšení žáci se mu snažili poskytnout první pomoc. Posléze musela být přivolána i odborná pomoc a policie. Jeden ze strážníků naštěstí rychle rozpoznal předávkování fentanylu a Thompsonovi píchnul potřebnou injekci, po níž se kantor začal cítit lépe.

Při následném vyšetřování poté policie objevila ve sborovně velkou zásobu opiátů a učitel byl zadržen a zatčen. Minulý týden byl obviněn z držení kontrolované nebezpečné látky a ohrožování blaha dětí. Thompsona čeká v následujících dnech soud, který rozhodne o jeho trestu. Už nyní je ale jasné, že jeho kariéra učitele nadobro skončila.

Sdílejte článek

Přečtěte si také