Virály

12. srpna 2022 10:13

redakce Prima Lajk

Umělá inteligence ukázala, jak bude v roce 2070 vypadat část světa. Líbí se vám taková představa?

Podle umělé inteligence nás nečeká moc hezká budoucnost.

S rostoucími teplotami, globálními pandemiemi a obrovským pokrokem v technologii se zdá být logické, že naše Země bude vypadat za padesát let jinak, než jak vypadá dnes. O jak moc se bude lišit, se sice můžeme zatím jen dohadovat, nicméně díky umělé inteligence si můžeme její vzhled aspoň trochu přiblížit.

Jeden uživatel na Redditu s přezdívkou End0me totiž pomocí generátoru umělé inteligence Midjourney zjistil, jak bude asi vypadat jeho australská domovina v roce 2070. Upozorňujeme vás však, že to není příliš hezký pohled. Austrálie za padesát let totiž nehezky připomíná spíš planetu Mars než naši krásnou Zemi.

Podle umělé inteligence skoro vymizí veškeré stromy a krásná příroda, kterou nahradí pustý písek s mrakodrapy a futuristickými obydlími. Na obrázku navíc není vidět žádná voda, což nás přivádí k myšlence, že se obyvatelstvo čím dál více bude stahovat do vnitrozemí kvůli klimatickým změnám. Jak je vidět, moc hezká budoucnost nás nečeká, že? Snad se v tomto případě umělá inteligence spletla, ale v to můžeme maximálně jenom doufat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také