Umírající muž náhle ožil poté, co jej rodina odpojila od přístrojů. Důvod jeho zázračného vzkříšení vás rozpláče

Muž prodělal mozkovou mrtvici a lékaři mu nedávali šanci na zotavení. Poté, co jej rodina odpojila od přístrojů, se však stal zázrak.

Představte si, že by váš příbuzný dostal mozkovou mrtvici, byl na udržovacích přístrojích a v momentě, kdy byste se rozhodli jej odpojit, by najednou ožil a jeho stav se zlepšoval. Ačkoliv to zní neuvěřitelně, přesně to se stalo v jedné nemocnici v americké Omaze. 61letý T. Scott Marr tam byl odvezen 12. prosince poté, co jej rodina našla nehnutě ležícího a nereagujícího doma v posteli. Lékaři mu diagnostikovali mozkovou příhodu a otec čtyř dětí byl umístěn na jednotku intenzivní péče a připojen na dýchací přístroj.

Když ho rodina následující den navštívila, Marr nejevil žádné známky zlepšení ani ústupu otoku v zadní části mozku a lékaři tvrdili, že šance na jeho zotavení je minimální a mozková smrt nevyhnutelná. Příbuzní tak čelili krutému rozhodnutí. A protože jedna z dcer ctila otcovo přání, aby jej nikdy neviděli nemohoucího v nemocnici či pečovatelském domě, rozhodli se nakonec odpojit jej od dýchacího přístroje. Marr však i po odstranění trubice dále dýchal, a když za ním jeho děti přišly další den ráno do nemocnice, stále žil, a jeho stav se dokonce zlepšoval.

Doktoři následně udělali další vyšetření, která ukázala, že Marr trpí vzácným onemocněním zvaným syndrom reverzibilní encefalopatie, který je způsoben zpravidla vysokým krevním tlakem. Otok mozku, který se projevil u Marra, není typickým projevem tohoto syndromu, proto mu lékaři původně diagnostikovali právě mrtvici. Naštěstí se spletli a Marr se po týdnech terapie úspěšně vrací do normálního života. On sám i jeho rodina díky jeho vzkříšení mluví o Marrovi jako o zázračném muži. A my se jim rozhodně nedivíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také