Virály

20. října 2021 17:49

redakce Prima Lajk

Univerzita schytala kritiku poté, co radila studentům, jak se vyhnout drogám v pití. Proč se za to na ni zlobí?

Studenti se zlobí poté, co jim univerzita dala špatnou radu ohledně drog.

Velká Británie řeší nový skandál. Skupina studentů a studentek totiž nahlásila případy nevědomého požití drog v jejich pití, kvůli čemuž už před pár dny proběhlo i první zatčení. A tak se nyní řeší, jak se vlastně v klubech chovat, aby k podobným případům nedocházelo.

Studenti jsou pak přesvědčeni, že by se něco mělo dělat s lidmi, kteří takové věci ostatním dělají. Což je hezká představa, akorát hůře proveditelná. Místo toho tak jedna univerzita na svém Instagramu doporučila žákům, aby si své pití zkrátka líp hlídali a aby se dívali více kolem sebe, aby případně mohli nahlásit i případy, kdy někdo něco hodí do pití někomu cizímu. A to teď řadu studentů pěkně naštvalo.

Mají totiž dojem, že škola nenápadně naznačuje, že si za drogy v pití mohou oni sami. Což, ve výsledku vlastně mohou. Když někde necháte drink sedět dost dlouho na to, aby vám do něj někdo něco vhodil, aniž byste si toho všimli, je něco špatně. Což ale samozřejmě neznamená, že vina je vždy primárně na straně lidí, co takové věci páchají. Jenže je daleko realističtější podobným incidentům předcházet větší obezřetností na straně žáků spíš než snahou motivovat špatné aktéry k tomu, aby se polepšili. Takhle bohužel svět nefunguje. Jinými slovy, studenti se sice mohou zlobit, ale škola má tak trochu pravdu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také