Virály

22. prosince 2020 14:03

sarka.turcekova@gmail.com

Uživatel odmítl vakcínu proti koronaviru, i když vypil pivo ze záchodové mísy! Co mu na tuhle logiku lidé řekli?

Tenhle týpek se pořádně ztrapnil tím, když prohlásil v diskuzi o vakcíně na koronavirus, že nechce do svého těla spolu s vakcínou dostat bůhví co.

Podle posledních zpráv vědci vyvinuli už několik vakcín, protože zvažují jejich účinnost pro různé komunity, přičemž některé jsou nyní po důkladném testování zavedeny v zemích včetně Velké Británie a USA. Po vakcíně na koronavirus hodně lidí touží a je pro ně jakýmsi světlem na konci tunelu, aby pandemie konečně skončila. Jenže někteří to vidí jinak, a myslí si, že do nich vláda chce dát mikročipy nebo nevěří tomu, že by vakcína mohla fungovat. Někdo však sdílel v příspěvku na Twitteru takový paradox, že právě jeden uživatel, který s vakcínou nesouhlasí, už dřív naprosto bez váhání vypil pivo z toalety, a to jen kvůli sázce. Napsal k tomu spolu se screenem obrazovky vtipný popisek: "Nemáme šanci".

Původní tweet uživatele, který už dřív vypil pivo z toaletní mísy, zněl: "Neexistuje žádný způsob, že bych si nechal do těla zanést tuhle vakcínu, necháte si takhle do těla zanést nějaké svinstvo, aniž byste ji zpochybňovali." Konverzace ohledně pití piva ze záchodové mísy zněla takto: "Pamatuješ si na ten rok, kdy jsme naplnili toaletu pivem a dali jsme ti 50 dolarů za to, abys to vypil?", zeptal se kamarád. Odpověď zněla: "Kámo, pamatuju, ale proč, co se děje?", a na to mu jeho kamarád odepsal: "Ne, nic, jenom tak mi to přišlo na mysl, dobrou noc." Původní tweeter, který kritizoval vakcínu, se stal rychle virální a získal víc než 364 tisíc lajků a 32 tisíc retweetů a lidé se na jeho protiřečení si hodně pobavili.

Světová zdravotnická organizace zdůraznila, že očkování je obecně „bezpečný“ proces a že vedlejší účinky jsou obvykle „mírné nebo dočasné“. Závažnější nežádoucí účinky jsou prý sice možné, ale extrémně vzácné. Jakákoli licencovaná vakcína je před schválením pro použití důkladně testována v několika fázích pokusů a po jejím zavedení je navíc pravidelně přehodnocována. Vědci také neustále z několika zdrojů sledují informace, zda nenesou známky toho, že vakcína může způsobit zdravotní rizika. Mnohem pravděpodobnější jsou závažné důsledky vyplývající z nákazy koronavirem, než kvůli očkování.

Sdílejte článek
Štítky očkování vakcína koronavirus korona PANDEMIE vakcína na koronavirus

Přečtěte si také