Virály

25. března 2020 13:49

redakce Prima Lajk

V Brazílii na dodržování karantény dohlížejí gangy! Co se stane, když ji lidé poruší?

Brazilští občané dostali nařízenou karanténu. Nepřišla však od úřadů, ale od gangů.

Přestože je pandemie koronaviru naprosto zásadní věc, dost možná jedna z nejzásadnějších událostí posledních několika let, některé státy situaci stále neberou příliš vážně. USA a Velká Británie začaly s opatřeními teprve nedávno a taková Brazílie například na nějaká opatření dodnes kašle. Aby se tedy situace nevyhrotila hodně tragickým směrem, musel v zemi zasáhnout organizovaný zločin.

Gangy ve městě Rio de Janeiro tak vyhlásily povinný zákaz vycházení od 8 večer. Akci zdůvodnili tím, že nemůžou stát nečinně, zatímco vláda na to kašle, a musí tudíž vzít věci do vlastních rukou. Zároveň s tím asi netřeba dodávat, co lidem hrozí, pakliže v takovém stavu zákaz poruší – rozhodně to nebude nic příjemného.

Prezident Brazílie Jair Bolsonaro mezitím tvrdí, že je koronavirus jeden obří hoax, a odmítá tak zpomalovat ekonomiku nebo jakkoliv chránit své občany. Podle něj totiž nebezpečí hrozí maximálně lidem nad 60 a to je prý v pořádku. To je lídr, co?

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Brazílie karanténa zákaz vycházení Rio de Janeiro Jair Bolsonaro vláda USA koronavirus gangy pandemie covidu-19 prezident

Přečtěte si také