návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

V Brazílii na dodržování karantény dohlížejí gangy! Co se stane, když ji lidé poruší?

Brazilští občané dostali nařízenou karanténu. Nepřišla však od úřadů, ale od gangů.
Vydáno: 25.03.2020
Gangy si vynucují karanténu 1
Autor: istock.com Gangy si vynucují karanténu 1

Přestože je pandemie koronaviru naprosto zásadní věc, dost možná jedna z nejzásadnějších událostí posledních několika let, některé státy situaci stále neberou příliš vážně. USA a Velká Británie začaly s opatřeními teprve nedávno a taková Brazílie například na nějaká opatření dodnes kašle. Aby se tedy situace nevyhrotila hodně tragickým směrem, musel v zemi zasáhnout organizovaný zločin.

Gangy ve městě Rio de Janeiro tak vyhlásily povinný zákaz vycházení od 8 večer. Akci zdůvodnili tím, že nemůžou stát nečinně, zatímco vláda na to kašle, a musí tudíž vzít věci do vlastních rukou. Zároveň s tím asi netřeba dodávat, co lidem hrozí, pakliže v takovém stavu zákaz poruší – rozhodně to nebude nic příjemného.

Prezident Brazílie Jair Bolsonaro mezitím tvrdí, že je koronavirus jeden obří hoax, a odmítá tak zpomalovat ekonomiku nebo jakkoliv chránit své občany. Podle něj totiž nebezpečí hrozí maximálně lidem nad 60 a to je prý v pořádku. To je lídr, co?

Článek je zařazen v: Brazílie , koronavirus , zákaz vycházení , gangy , vláda , prezident

reklama