návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

V Číně se objevila další děsivá nemoc s přezdívkou Černá smrt! Blíží se další pandemie?

Pandemii koronaviru máme konečně za sebou a v Číně se neustále objevují další viry. Teď se tam vyskytl takzvaný bubonický mor neboli Černá smrt.
Vydáno: 08.07.2020, sis
mor černá smrt
Autor: istockphoto mor černá smrt

V minulosti už bubonický mor způsobil jednu z nejhorších pandemií, kdy byly po celém světě miliony mrtvých. Momentálně se v Číně objevil první nakažený ve Vnitřním Mongolsku. Jedná se o člověka, který se mohl nakazit patnáctiletou osobou, jež přišla do kontaktu se svištěm, kterého honil lovecký pes. Pastýř je momentálně v karanténě a jeho stav už je pod kontrolou. Zatím se neví, jak se nakazil.

Nicméně země vyhlásila už výstrahu třetího stupně – zakázaný je lov, ale i konzumace zvířat, protože obojí by mohlo šířit nemoc. Výstraha platí do konce roku. Bubonický mor přenášejí vši. Tato bakteriální infekce zabila ve 14. století až 50 milionů lidí napříč kontinenty. Říká se mu Černá smrt kvůli jednomu z příznaků – akrální nekróza, kdy dochází k odumírání konečků prstů i ušních lalůčků. Proto pak mají černé zabarvení.

Mezi další příznaky patří horečka, nevolnost, oteklé lymfatické uzliny, zimnice. Dnes je již nemoc léčitelná antibiotiky. Podle odborníků není pravděpodobné, že by se Černá smrt rozšířila a vznikla nová pandemie.

erekce penis

Nakažený pacient měl v době pandemie čtyřhodinovou erekci! Proč se mu tahle divná věc stala?

prasata

V Číně vzniká nový typ prasečí chřipky! Jak se jmenuje a hrozí světu další pandemie?

reklama