návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

V Polsku se narodila zvláštní dvojčata. Jedno černé, druhé bílé! Jak se to stalo?

Rodičům z Polska se narodila dvojčata. Jedno černé, druhé bílé.
Vydáno: 07.11.2019
Dvojčata z Polska 1
Autor: istock.com Dvojčata z Polska 1

Gratulace rodičům do Polska. Těm se teď totiž podle všeho narodila zajímavá dvojčata, která upoutala mediální pozornost.

Dvojčata se narodila v porodnici v Lodži, Joanna má pak bílou pleť, zatímco její bratr Jason černou. Experti však tvrdí, že podobný úkaz není ve skutečnosti vůbec tak ojedinělý, jak byste si na první pohled mohli myslet.

Oba rodiče zaprvé pocházejí z Kamerunu, jako rodáci z africké země jsou tak černoši. Jenže v rodině ženy se v minulosti vyskytovali albíni, a to je přesně důvod, proč má Joanna světlou barvu pleti. Tento gen se totiž může u potomka projevit, i když jím netrpí žádný z rodičů.

Ve světě připadá 1 albín na 17 tisíc lidí. V Africe je tomu ale jinak, zde je 1 albín na 5 tisíc lidí. Podle OSN jich ale zároveň drtivá většina (98 %) umírá před dosažením 40 let věku.

 

Článek je zařazen v: rodiče , děti , barva pleti , albíni , Polsko

reklama