návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

V téhle zemi dostanete barák zadarmo! Má to ale jeden obří háček. Dokázali byste v tomhle bydlet?

Chtěli byste bydlet zadarmo?
Vydáno: 05.12.2018
Bydlení v Japonsku takřka zadarmo 2
Autor: istock.com Bydlení v Japonsku takřka zadarmo 2

Pokud zrovna hledáte dům a nemáte moc peněz, možná byste měli zamířit do Japonska. V téhle zemi totiž nemusíte čekat na schválení hypotéky, dostanete totiž docela ucházející bydlení naprosto zadarmo! Má to jenom jeden háček.

Podle statistiky je v Japonsku přes 8 milionů opuštěných domů, skoro čtvrtina z nich pak není ani k prodeji, ani k pronájmu. Problém je stárnoucí populace – lidé, kteří ve svých domovech umřeli většinou nemají nikoho, kdo by se místo nich mohl nastěhovat. A jelikož většina Japonců bydlí v bytech, zůstávají tak domy prázdné. Dalším faktorem je pozdější snaha o založení rodiny, a tudíž menší potřeba mít velký barák. Posledním, tím asi největším problémem, je japonská pověrčivost. Podle všeho totiž domy, ve kterých se někdo zabil, nebo zkrátka zemřel, přináší smůlu.

Proto nyní úřady právě tyto domy hodlají nabízet prakticky zadarmo komukoliv, kdo se o ně přihlásí. Tito lidé se nestanou okamžitými vlastníky, místo toho budou platit velice nízký nájem, a po dvaceti letech jim dům včetně pozemku připadne.

Článek je zařazen v: dům , pozemek , Japonsko , program , úmrtí , strach , pověry , nájem , bydlení

reklama