Virály

5. prosince 2018 14:56

redakce Prima Lajk

V téhle zemi dostanete barák zadarmo! Má to ale jeden obří háček. Dokázali byste v tomhle bydlet?

Chtěli byste bydlet zadarmo?

Pokud zrovna hledáte dům a nemáte moc peněz, možná byste měli zamířit do Japonska. V téhle zemi totiž nemusíte čekat na schválení hypotéky, dostanete totiž docela ucházející bydlení naprosto zadarmo! Má to jenom jeden háček.

Podle statistiky je v Japonsku přes 8 milionů opuštěných domů, skoro čtvrtina z nich pak není ani k prodeji, ani k pronájmu. Problém je stárnoucí populace – lidé, kteří ve svých domovech umřeli většinou nemají nikoho, kdo by se místo nich mohl nastěhovat. A jelikož většina Japonců bydlí v bytech, zůstávají tak domy prázdné. Dalším faktorem je pozdější snaha o založení rodiny, a tudíž menší potřeba mít velký barák. Posledním, tím asi největším problémem, je japonská pověrčivost. Podle všeho totiž domy, ve kterých se někdo zabil, nebo zkrátka zemřel, přináší smůlu.

Proto nyní úřady právě tyto domy hodlají nabízet prakticky zadarmo komukoliv, kdo se o ně přihlásí. Tito lidé se nestanou okamžitými vlastníky, místo toho budou platit velice nízký nájem, a po dvaceti letech jim dům včetně pozemku připadne.

Sdílejte článek

Přečtěte si také