Agresivní řidič
Autor: istock.com Agresivní řidič

V téhle zemi dostanete tučnou pokutu za troubení v autě. Kde si nervózní řidiči už neškrtnou?

Tamara F. Publikováno: 27.09.2022
Bezdůvodné troubení v této zemi vás může vyjít pěkně draho.

reklama

Pokud si i vy čas od času vyléváte za volantem zlost na ostatních řidičích dlouhým troubením a sprostými poznámkami, můžete si vykoledovat tučnou pokutu. Alespoň tak to nyní funguje v Austrálii. Podle australské policie vám totiž za zbytečné použití klaksonu hrozí pokuta ve výši více než 44 tisíc korun, což už si člověk rozmyslí, zda zatroubením popožene kamaráda, na kterého před domem čeká, nebo vyškolí „pomalé“ řidiče.

„Pokud použijete klakson k jakémukoli jinému účelu nežli výstražnému, může vám policie udělit pokutu,“ uvedla na sociálních sítích Victoria Police. Příspěvek vyvolal na internetu značně smíšené reakce, což jasně naznačuje, že o zákonu nevědí ani místní, natož turisté.

Mnoho uživatelů potom diskutovalo o tom, co vůbec znamená výstražný účel. „Troubení může znamenat i: ‚Varuju tě, pokud tu nebudeš do 10 sekund, odjíždím.‘ To je přece varování, ne?“ utahoval si ze zákona jeden z komentujících.

Obdobný zákon o zneužití klaksonu a troubení ve městech však platí i pro české řidiče, a tak byste si měli dát pozor i na tuzemských silnicích. Troubit klaksonem je totiž možné jen v určitých krajních situacích, tak ať nemáte zbytečné oplétačky s ochránci zákona.

Gambie je v poslední známa tím, že tam postarší ženy jezdí na dovolenou s cílem najít si mladšího muže.

Do téhle země jezdí babičky balit zajíčky. Vláda teď ženy žádá, aby jezdily jinam

reklama