Virály

23. prosince 2020 10:37

sarka.turcekova@gmail.com

V téhle zemi policisté začali pokutovat lidi za to, že jsou na mobilu během čekání na koronavirový test! To myslí vážně?

Řidiči si zkracovali čekání na koronavirový test tím, že byli na svém telefonu, ale to se policistům v Sydney nelíbí.

Když někde dlouho čekáte, ať už je to třeba v čekárně u zubaře nebo na test koronaviru, abyste zjistili, zda jste pozitivní nebo ne, tak je zvykem skoro všech lidí používat svůj mobilní telefon, číst si něco na internetu, nebo si třeba s někým napsat. Jenže přesně za tohle se rozhodli policisté v Sydney lidi pokutovat, a to přestože stáli v dlouhé, několikahodinové zácpě na průjezdní klinici v Bondi Beach, a to jen proto, aby se mohli nechat otestovat na koronavirus. Testování však mají nařízeno vládou, takže musela většina lidí vyrazit na nejbližší testovací místo. Je však hloupé, že mnoho lidí mělo stejný nápad ve stejnou dobu, takže museli čekat několik hodin ve frontě, aby se mohli podívat na potlačení propuknutí koronaviru v zemi.

Jenže když dlouho stojíte na místě, je jasné, že vaše pozornost směřuje jinam, než koukat několik hodin před sebe a čekat, než budete moci popojet o další kousek. Někteří lidé však kvůli používání mobilu za volantem dostali pokutu až ve výši 7500 korun. Testovací klinika Bondi Beach uvedla, že policie hlídala frontu a rozdávala pokuty těm, kteří byli během dlouhého čekání přistiženi na mobilu. Použití mobilu za volantem je prý možné jen v případě, že by byl řidič odstavený mimo silnici – přestože by měl klíč v zapalování. Přitom při kontrolování byla jedna žena přistižena při tom, že používala ke čtení zařízení Kindle a důstojník jí údajně řekl, že má štěstí, že to nebyl mobilní telefon. Není v tom tedy moc velká logika.

Lidem se to pochopitelně zdá nespravedlivé, protože museli čekat ve frontě klidně i 6 hodin, takže jim přijde pokutování lidí, kteří musejí tak dlouho čekat, poněkud kruté, zvláště když dělají dobrou věc, a chtějí se nechat otestovat. Vláda vyzvala lidi, kteří mají i ty nejmírnější příznaky, aby šli a nechali se otestovat na výskyt koronaviru, protože jeho výskyt stále roste.


Přečtěte si také