Zákaz online her v Číně 1
Autor: istock.com Zákaz online her v Číně 1

V téhle zemi už si děti počítačové hry moc nezahrají. Podle nového zákona u nich smí trávit jen 3 hodiny týdne!

rd. Publikováno: 01.09.2021
Nový zákaz omezuje hraní her u dětí mladších 18 let.

reklama

Děti v komunistické Číně momentálně zažívají noční můru dětí všude jinde. Podle nového zákona totiž nesmí trávit hraním her déle než 3 hodiny týdně. Zákaz se vztahuje na všechny lidi mladší 18 let. Na jedné straně se pak ozývají hlasy, že děti skutečně tráví příliš mnoho času u obrazovek, zejména v Asii, a tak je třeba je nějak motivovat k tomu, aby se lépe socializovaly a chodily ven.

Na druhé straně, nový zákon je přece jen už možná trochu moc. Děti budou smět hrát on-line hry pouze jednu hodinu v pátek, v sobotu a v neděli. Navíc si nesmí ani vybrat konkrétní čas. Hraní jim bude umožněno pouze mezi osmou a devátou večer.

V tuto chvíli si nejspíš říkáte, že se čínská vláda může snažit sebevíc, ale taková přísná pravidla nemá šanci kontrolovat. No, tak to se pletete. Úřady totiž budou kontrolovat herní společnosti, které nesmí hráčům mladším 18 let vůbec poskytovat připojení. Ani tuhle překážku pak teenageři nemají šanci obejít, jelikož budou muset k přihlašování používat svoje skutečné průkazy totožnosti, aby mohli potvrdit svůj věk. Jinými slovy, děti v Číně mají s hraním on-line her opravdu smůlu.

OnlyFans ruší chystaný zákaz porna 1

Zákaz porna na OnlyFans se ruší! Co nakonec platformu přimělo změnit názor?

reklama