Virály

21. června 2022 10:35

redakce Prima Lajk

V téhle zemi můžete jezdit autobusem zdarma, když uděláte 20 dřepů. Chtěli byste to i u nás?

Sportem ku zdraví i k jízdě autobusem zdarma. Alespoň tak uvažovali v jednom rumunském městě.

Úřady ve spolupráci se sportovní organizací si v rumunském městě Kluž pro místní i turisty připravily zajímavou výzvu na autobusovém nádraží Memorandumului Sud. Lidé, kteří mají zájem o jízdenku zdarma, musí dokončit několika minutové cvičení v podobě 20 dřepů. Odměnou jim je zdarma jedna jízda městkou veřejnou dopravou platící po dobu sedmi dnů.

Sport mode ON!🔥 Ei sunt primii clujeni care și-au luat Biletul de Sănătate.🤩 Tu câte genuflexiuni poți să faci?! Hai pe...

Posted by SportsFestival on Wednesday, September 23, 2020

Dvoutýdenní sportovní kampaň zorganizoval Sports Festival s cílem propagovat zdravý životní styl a fyzickou aktivitu mezi obyvateli města. Zdravotně postižení a senioři mají automaticky jízdu zdarma. Na již zmíněném autobusovém nádraží byla umístěna budka s videokamerou, která kontrolovala, zda cestující opravdu udělají 20 dřepů za dvě minuty. Pokud se tak stane, vyjede jim z budky „zdravotní jízdenka“.

Celá akce měla mezi místními obrovský úspěch a během kampaně se vydalo asi 14 500 jízdenek, což daleko převyšovalo původní počty organizátorů. Do konce propagace udělali obyvatelé druhého největšího rumunského města více než milion dřepů. Tomu se říká krásná motivace; za pár dřepů jízda městem zdarma.


Přečtěte si také