Virály

6. září 2021 10:16

redakce Prima Lajk

Vědci chtějí prodloužit lidský život! Kdy se konečně dočkáme nesmrtelnosti?

Pro někoho sen, pro jiného noční můra. Umíte si představit žít stovky let? Američtí vědci hledají odpovědi na nesmrtelný život.

Vědci už od nepaměti touží porazit jednoho nepřítele, který je k lidem nemilosrdný bez rozdílu na jejich kulturu, věk, bohatství či náboženství. Tím největším soupeřem je samozřejmě smrt. Odborníci odhadují, že je jen otázkou času, kdy se lidstvo konečně přestane bát smrti a obelstí ji tím, že se staneme nesmrtelní. A možná to bude dřív, než si myslíte.

Do hry o nesmrtelnost se totiž vložil nejbohatší muž světa Jeff Bezos a přispěl velkým jměním společnosti Altos Labs, která zkoumá technologii biologického přeprogramování. Firma ze Silicon Valley chce pomocí různých metod zastavit proces stárnutí a laicky řečeno „přimět“ buňky, aby začaly mládnout.

Bývalý šéf Amazonu a rusko-izraelský podnikatel Yuri Milner přispěli společnosti více než 270 miliony dolary, informoval web Daily Mail, což značně urychlí vývoj elixíru života. Vědci počítají, že by za pár let mohli lidem prodloužit život až o padesát let, ale k nesmrtelnosti nás prý čeká ještě dlouhá cesta. I přesto jsou ale vědci optimističtí, neboť se jim podařilo před pár lety úspěšně dosáhnout reverzního stárnutí u myší.


Přečtěte si také