Vědci chtějí vysílat souřadnice Země do vesmíru! Ignorují tak varování lidí, podle kterých je to nebezpečné

Jsme ve vesmíru sami? Vědci by se na tuto otázku konečně rádi dočkali odpovědi.

Skupina vědců z organizace Beacon in the Galaxy se teď rozhodla ignorovat varování jednoho z nejchytřejších lidí, kteří kdy chodili po světě, Stephena Hawkinga, a hodlá vyslat do vesmíru zprávu s našimi souřadnicemi. A nejen to.

Ve zprávě, která bude odeslána do vesmíru, navíc budou obrázky muže a ženy, údaje o naší DNA, o našem solárním systému, a taky o možnostech, jak nás kontaktovat. Cílem je tak zkrátka oznámit komukoli, kdo si zprávu přečte, že jsme tu a čekáme na kontakt. Problém je, jak to ostatně popsal sám Hawking, že z naší historie dobře víme, jak takový první kontakt může dopadnout.

Jakmile se totiž pokročilejší civilizace setká s tou méně vyspělou, vždycky dochází ke katastrofám pro tu méně vyspělou. A vzhledem k tomu, že nevíme, jak inteligentní, jak agresivní nebo jak technologicky vybavené mohou jiné formy života ve vesmíru být, je podobná snaha o navázání kontaktu dost velkým riskem. Nicméně podobné úvahy vědce z projektu BITG bohužel nezastavili, a jejich plán tak nadále směřuje k realizaci.


Přečtěte si také