návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Vědci objevili 70 milionů let staré pozůstatky lochnesské příšery! Překvapí vás, kde je našli

Kde se našla lochnesská příšera?
Vydáno: 24.06.2019
Vědci našli fosilie lochnesské příšery 1
Autor: istock.com Vědci našli fosilie lochnesské příšery 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lovci fosilií prý objevili kosti obřího, starodávného stvoření, které až příliš připomíná předobraz lochnesské příšery na to, aby to považovali za náhodu. Samozřejmě nikdo nemůže s jistotou říct, jak lochnesská příšera vypadá, když ji nikdo neviděl. Ale popojeďme.

Výzkumníci našli pozůstatky na Antarktidě – nikoliv ve Skotsku, kde má podle mýtů lochnesská příšera žít – a jejich stáří odhadují na zhruba 70 milionů let. Zvíře mělo měřit přes 12 metrů do výšky a vážit zhruba 15 tun. Tenhle macek pak definitivně patřil k větvi plesiosaurů, kteří jako jediní přežili vyhynutí všech zbylých dinosaurů. Jeho dlouhý krk pak nejspíš dal za vznik bájím o příšeře, jejíž hlava trčí z vody. plesiosaurové byli zdatní plavci, ve vodě tak klidně mohli delší dobu přežívat, každých pár minut ale museli vynořit hlavu, aby se nadechli. Původní nález se pak datuje až k roku 1989, tehdy ale vědci neměli potřebné prostředky k tomu, aby vše vykopali. Kompletní objev a analýza tvora se jim povedla až v posledních letech.

Článek je zařazen v: Lochnesská příšera , Skotsko , Antarktida , vědci , fosílie , pozůstatky , dinosauři , záhada