Virály

10. prosince 2019 11:23

sarka.turcekova@gmail.com

Vědci objevili nový druh pavouka, po jehož kousnutí vám shnije kůže! Kde tahle nestvůra žije?

Tohle je noční můra snad všech arachnofobiků. A nejen jich. Když vás kousne tenhle pavouk, začne vám doslova uhnívat maso.

Fascinujícího pavouka objevili vědci v Mexiku. Pavouka pojmenovali Loxosceles tenochtitlan. Pavouk má šílený jed, který může způsobit hnilobu lidské kůže. Velmi se podobá pavoukovi Loxosceles misteca, proto si nejprve vědci mysleli, že byl do oblasti zavedený přepravou okrasných rostlin. Jenže se při provedení dalších studií ukázalo, že jsou tito dva pavouci zcela odlišní, i přestože vypadají podobně. Jed tohoto pavouka je neuvěřitelně silný.

Pavouk může velmi snadno zničit lidskou tkáň. Jeho jediné kousnutí učiní kůži nekrotickou a léze v kůži mohou být až 40 centimetrů dlouhé. Proces hojení po kousnutí může trvat několik měsíců a nakonec může zanechat trvalou jizvu. Přitom jedna z nejděsivějších věc je ta, že tito pavouci velmi rádi navštěvují domovy – mají tam k dispozici teplo, vlhkost a jídlo, což vystavuje člověka riziku, že takového potká. Naštěstí jen pokud pojedete na dovolenou do Mexika. V našich podmínkách byste tuhle zrůdu potkat neměli.


Přečtěte si také