Ilustrační foto
Autor: iStock Ilustrační foto

Vědci zkoumali, zda existuje spojitost mezi malými penisy a zálibou ve sporťácích. Jaká je jejich odpověď?

TF. Publikováno: 16.01.2023
Vědci odpověděli na dlouho kladenou otázku týkající se mužů se zálibou v rychlých a drahých autech.

reklama

Spojitost mezi velikostí penisu a touhou po luxusních sporťácích možná zní jako urážlivé a stereotypní klišé, ale něco na tom bude, alespoň to odhalila nedávná studie vědců z Londýnské univerzity. Tým z katedry experimentální psychologie zkoumal 200 mužů ve věku od 18 do 74 let, kterým dal záměrně falešnou informaci o tom, jak velký je průměrný penis a popsali jej větší, než ve skutečnosti je.

Účastníci tak nabyli mylného dojmu, že mají menší penis, než je průměr a jejich touha po vlastnění drahého sportovního auta najednou stoupla. „Zjistili jsme, že když byli muži manipulováni, aby měli pocit, že mají relativně malý penis, hodnotili sportovní auta jako žádanější, než když se cítili relativně dobře obdařeni, a že tento efekt byl nejvýraznější u mužů starších třiceti let,“ uvedli autoři výzkumu Malé penisy a rychlá auta.

Jak ale samotní vědci, kteří průzkum provedli, poznamenali, zajímavé výsledky jen otevřely dveře dalším budoucím výzkumům na toto téma. Průzkum totiž zatím neprošel hodnocením nezávislých odborníků a studie ještě nebyla recenzována. I přesto ale nelze popřít, že na spojitosti mezi menšími penisy a zálibou v rychlých autech něco je.

Ilustrační foto

ODHALENO: Vědci krmili krávy technickým konopím. Bylo jejich mléko plné THC?

reklama