Virály

8. prosince 2022 09:46

redakce Prima Lajk

Veganský aktivista uspořádal osmihodinový běh. Jak tím chce pomoci zvířatům?

Mladý milovník zvířat poběží maraton na počest všech zabitých zvířat.

Vánoce bere většina lidí jako svátky lásky, míru a klidu. Pro aktivisty bojující za práva zvířat to jsou však svátky plné krvavého masakru, zbytečného zabíjení a smutku, proto každoročně vystupují na veřejnosti, aby na tuto problematiku upozornili. Stejně tak to má i jednadvacetiletý mladík Rory Cockshaw z Británie, který se rozhodl uspořádat vánoční maraton s názvem Rory's Christmas Run for Animals, který bude trvat od úsvitu do soumraku.

Celkem osmihodinový běh má zvýšit povědomí o právech zvířat a donutit lidi, aby si uvědomili, že i vánoční svátky lze strávit bez násilí a prolité krve zvířat. K závodu ho inspirovalo setkání s krůtou jménem Harriet, které to celé odstartovalo. „Před několika měsíci jsem na farmě potkal krůtu Harriet a bylo to to nejkrásnější zvíře na světě,“ popsal zážitek mladý Brit.

„Jen v roce 2021 bylo ve Spojeném království zabito celkem 12 milionů krůt a krocanů, což není moc vánoční, nemyslíte?“ podotkl Cockshaw s tím, že na počest všech zabitých zvířat uspořádal onen maraton, který se bude konat 21. prosince a bude trvat sedm hodin a 49 minut. „Budu běžet od úsvitu do soumraku v klobouku ve tvaru krůty na památku všech zvířat, která budou o letošních Vánocích zabita,“ dodal veganský aktivista.

Kromě běhu uspořádal i charitativní kampaň, která by měla pomoci uvědomit si všem masožravcům, že ani o Vánocích není potřeba jíst krůty, jež jsou v Británii tradičním vánočním pokrmem, jako je u nás kapr či smažený řízek. Cockshaw se stal vegetariánem v létě 2019, přičemž cesta k veganství pro něj započala začátkem roku 2020 a od té doby je aktivním bojovníkem za práva zvířat.


Přečtěte si také