Virály

24. května 2022 17:20

redakce Prima Lajk

VIDEO: Amerického youtubera vyděsila československá postavička pro děti. Pamatujete si na ni?

Americký Youtuber se ve svých videích věnuje nejděsivějším televizním postavám. Tentokrát se mu do hledáčku dostal tento československý představitel.

Zack D. Films natočil video, které už má přes 4,3 milionu zhlédnutí. A hlavní hrdina? Raťafák Plachta! To byla jedna z hlavních postaviček televizního pořadu pro děti, který se jmenoval Sluníčko. Československá televize Bratislava ho vysílala v letech 1980 až 1994.

Nutno říct, že při pohledu na tuto postavičku se neubráníme děsu a upřímně litujeme všechny děti, kteří s ní museli sledovat pořady. Youtuber Raťafáka přirovnává k děsivější verzi postaviček ze Sezame, otevři se. Musíme souhlasit s názorem českého programátora a blogera Davida Grundla: „České děti vyrůstaly na Jů a Hele, rakouské bavil klaun v pořadu Am Dam Des a slovenské děti s jejich celoživotními traumaty sledovaly Raťafáka Plachtu. Každý Slovák, jehož rodiče měli televizi a který nekoktá, nepomočuje se a nemá noční děsy, je u mě těžkej frajer,“ napsal humorně na svůj Twitter.

Sdílejte článek

Přečtěte si také