Virály

1. června 2019 18:23

redakce Prima Lajk

VIDEO: Baseballista se zhroutil poté, co odpalem trefil osmiletou holčičku. To, co řekl po zápase, vás dojme k slzám

Ačkoliv baseballisté těžko mohou kontrolovat svůj odpal, tenhle hráč byl po zásahu malé holčičky míčkem opravdu zdrcený.

Děsivě vypadal moment, kdy hráč amerického baseballového týmu Chicago Cubs Albert Almora Jr. odpálil míček, který rychlostí 145 km/h letěl přímo do publika a zasáhl malou holčičku sedící v předních řadách. Když pálkař zaznamenal, kam jeho odpal letí a koho trefil, zvedl ruce do vzduchu, chytil se za hlavu a padl na kolena. K viditelně otřesenému Almorovi ihned přispěchali spoluhráči, aby jej odvedli ze hřiště, kde se pokračovalo ve hře.

V pozápasovém rozhovoru Almora uvedl, že to, co se stalo, bude mít v hlavě do konce života a že všechny jeho myšlenky směřují k zasažené holčičce a její rodině. Prohlásil zároveň, že už po zbytek života bude holčičce přítelem. Nešťastný a zároveň naštvaný hráč taky dodal, že by jako otec dvou synů nejradši nainstaloval síť okolo celého hřiště, aby chránila diváky. Muž, který chytl míček po zásahu holčičky sdělil médiím, že na sedadle dívenky ani na balonku nebyly stopy krve.

Holčička byla podle prohlášení klubu Houston Astros, na jehož hřišti se hrálo, převezena do nemocnice na vyšetření. Žádné další podrobnosti o jejím vztahu však neprozradili. Doufejme, že bude v pořádku stejně jako Almora. Toho se zastal i trenér Chicaga s tím, že nikdy není v možnostech pálkaře mít zcela pod kontrolou směr, kam odpálený míček letí. Na pozápasový rozhovor hráče a záběry nešťastného odpalu s můžete podívat v tomto videu.


Přečtěte si také