návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

VIDEO: Bezmocný orangutan bojuje s bagrem, aby zachránil svůj domov. Tyto smutné záběry vás doženou k slzám

Nemůžeme přehlížet to, jak se každoročně ztrácí více než 2,5 milionu hektarů indonéského deštného pralesa. Proč se to děje? Na vině je především palmový olej, který se využívá v potravinovém průmyslu.
Vydáno: 21.06.2018
Orangutan bojuje s bagrem
Autor: Youtube Orangutan bojuje s bagrem

Při detailnějším prozkoumání obsahu jednotlivých potravin zjistíte, že se používá téměř všude. Díky lidstvu tak zůstává spousty zvířat bez domova. Nejvíce postižení jsou především orangutani, jejichž populace klesla za posledních 16 let více než o polovinu.

Nezisková organizace International Animal Rescue se snaží jejich neustále klesající počet zastavit a tvrdě bojuje za jejich záchranu. A je to právě Animal Rescue, kdo zveřejnil následující video. To však bylo pořízeno už v roce 2013, ale teprve nedávno bylo sdíleno na internetu, kde vyvolalo obrovskou vlnu pobouření. Mezinárodní organizace tím chce upozornit na stále se zhoršující problém a vyzývá všechny sledující k dobrovolnému příspěvku "zasaď strom". 

 

Článek je zařazen v: zvířata , lidi , svět , smutné , příroda , orangutan , deštný prales , Indonésie

reklama