Virály

26. října 2020 17:13

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Bývalá hvězda Top Gearu si připravila jídlo z kočičího žrádla! Jak jí chutnalo?

James May zkoušel připravit krmivo pro kočky tak, aby se z něj stala pochoutka. Nakonec pak svůj recept z kočičího žrádla ochutnal.

Těžko by někdo z nás ukradl konzervu svojí kočce – pokud má nějakou doma – a chtěl vyzkoušet její jídlo na vlastní pěst. A jen stěží si představit, že by si někdo z nás koupil kočičí konzervu jen proto, aby vyzkoušel, jestli se to dá jíst. Ostatně, proč taky? Nedá se ale popřít, že jste se možná někdy zamysleli nad tím, jak psí nebo kočičí krmivo chutná. Vyzkoušet se to rozhodl 57letý bývalý moderátor Top Gearu James May. Sám krmivo pro kočky nikdy nevyzkoušel jíst, nicméně ubezpečil lidi, že je žrádlo pro kočky dokonale jedlé a nic závažného se člověku po jeho pozření nemůže stát.

Žrádlo určené pro kočky někteří lidé jedli v 70. letech a od té doby se prý muselo začít vyrábět tak, aby bylo nezávadné i pro lidskou spotřebu. Poté se May rozhodl připravit dvě značky krmiv kočičího žrádla – jeden sáček hovězího a drůbežího, druhá plechovka s kuřecím masem. Měl pak k tomu ještě koření a sýr. Před přípravou receptu si ještě ke konzervám přičichl a nemohl se ubránit odporu. Nakonec obsah masa přidal na samostatné pánve, k nim dal cibuli, mrkev a chilli. Pak přidal silné koření. Nechal maso tímto způsobem povařit asi 25 minut. Pak ještě ujistil diváky, že nebyl proveden žádný „chytrý střih“, a že maso, které jde ochutnávat, pochází opravdu z konzerv.

Nakonec přišla ochutnávka. Kupodivu to nebylo tak špatné a May prohlásil, že jídlo chutná docela „normálně“. Minimálně už prý jedl něco o dost horšího.

Sdílejte článek

Přečtěte si také