návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

VIDEO: Chlapeček trpí tak vzácnou nemocí, že pro ni ani neexistuje jméno! Co smutného mu způsobuje?

6letý chlapeček trpí nejvzácnější nemocí na světě.
Vydáno: 21.08.2019
Cohen Bramlee 1
Autor: facebook.com Cohen Bramlee 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jmenuje se Cohen Bramlee, má šest let a je jedním ze tří lidí na světě, kteří trpí touto extrémně vzácnou nemocí. Je tak vzácná, že pro ni dokonce ještě lékaři nevymysleli ani jméno. A přesto malého Cohena málem zabila!

Chlapeček se s nemocí už pravděpodobně narodil, už jako čtyřměsíční totiž skončil v nemocnici na kapačkách a doktoři nevěděli, co s ním je špatně. Záhadná nemoc způsobuje, že Cohenův imunitní systém odmítá veškeré cizí látky. Ať už je to voda, jídlo, nebo dokonce bakterie. Do těla nepustí vůbec nic, což znamená, že jeho život byl posledních šest let obří peklo – přesto všechno se ale chlapec stále usmívá!

Veškerá strava mu musí být posílána infuzemi rovnou do žil. Přitom ještě donedávna rodiče ani doktoři netušili, jestli existuje nějaká naděje pro malého Cohena. Nyní se však zjistilo, že by mu mohla teoreticky pomoct transplantace kostní dřeně. Tak snad to zabere a malý Cohen konečně pozná, jaké to je žít normální život. Držíme palce!

 

Článek je zařazen v: chlapeček , nemoc , syndrom , vzácný , strava , imunitní systém