Virály

21. ledna 2020 15:57

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Dívka kvůli vzácné nemoci připomínala stařenu, pomohla jí až operace. Jak vypadá teď?

Dospívající dívka měla vzácnou nemoc, kvůli které vypadala jako šedesátiletá. Podstoupila operaci, která jí změnila život.

Patnáctiletá Xiao trpí syndromem Hutchinson-Gilford Progeria, jehož jedním z příznaků je předčasné stárnutí. Bohužel zatím neexistuje žádná známá léčba a před tím, než podstoupila operaci, byla ve škole natolik šikanovaná, že musela ze školy odejít. Cítila se jako babička a napsala o pomoc filantropa Mingyho, společně pak několik týdnů vyjednávali s nemocnicí, a ta se nakonec vzdala 70 procent ze svého účtu, zatímco Mingy uhradil zbývajících 30 procent. Operace byla opravdu nákladná.

Ukázalo se, že byla operace úspěšná, protože nemocnice odhalila novou tvář „omlazené“ dívky před davem. V průběhu třídílné operace tým lékařů odstranil vrásky, rekonstruoval nos a rty. Dívka je teď konečně šťastná. Řekla, že tento druh psychologického stresu je běžným lidem nemožný pochopit. Snila o tom, že bude vypadat pěkně, ale nemohla to uskutečnit. Dívka se chce vrátit do školy v naději, že se stane lékařkou nebo zdravotní sestrou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také