Virály

16. dubna 2019 14:34

redakce Prima Lajk

VIDEO: Dívka skončila částečně ochrnutá poté, co udělala tuhle běžnou věc. Co už byste nikdy neměli zkoušet?

Proč je křupání krkem tolik nebezpečné?

Znáte to, jak si občas někde prokřupnete prsty, jindy třeba lokty, a pak jednou za čas taky krk? No, tak my vám teď musíme s politováním říct, že tu poslední věc byste nejspíš měli okamžitě přestat dělat. Tedy alespoň za předpokladu, že nechcete dopadnout jako následující dívka.

23letá Natalie Kunicki, která pracuje jako záchranářka v londýnské nemocnici, se takhle s přáteli dívala na film, když si promnula krk a uslyšela hlasité křupnutí. Když si chtěla o patnáct minut později dojít na záchod, zkolabovala na zem a zjistila, že nemůže hýbat nohama. Nejprve nechtěla volat záchranku, aby nevypadala hystericky před svými kolegy, eventuálně si to ale rozmyslela a zavolala o pomoc.

Doktoři v nemocnici následně zjistili, že si přetrhla jednu z hlavních tepen v krku, která vedla ke krevní sraženině v mozku, která vedla k mrtvici. Šla tak ihned na sál, kde byla několik hodin operována, dokud se nepodařilo chirurgům její tepnu zašít. Sraženinu odstranit nemohli, časem ale prý zmizí sama. Přesto mrtvice způsobila, že je Nataliina levá část těla ochrnutá, a ona teprve nyní pomalu postupně zkouší získat svůj pohyb a cit v těle zpátky. Aneb co všechno způsobí obyčejné křupnutí v krku, hm?


Přečtěte si také