návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

VIDEO: Drsné záběry ukazují, jak velryba zachránila potápěčku před útokem žraloka! Jak se jí to povedlo?

Velryba vs. žralok.
Vydáno: 09.01.2018
Člověk je kámoš, ne žrádlo
Autor: youtube.com Člověk je kámoš, ne žrádlo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Velryby patří k jedněm z nejinteligentnějších zvířat na planetě. Nové záběry od potápěčského týmu mořské bioložky Nan Hauser nyní ale dokazují, že jsou velryby možná ještě inteligentnější a chápavější, než jsme si mysleli.

V neskutečném videu se 63letá Nan potápěla vedle obří velryby, když se poblíž objevil žralok. Na rozdíl od potápěčky si jeho přítomnosti velryba brzy všimla a začala naprosto nečekaně potápěčku tlačit ploutvemi dopředu. V jednu chvíli ji dokonce i vznesla nad hladinu.

Potápěčka měla z počátku přirozeně strach, že ji velryba ublíží, proto se snažila soustředit pouze na ni. Teprve poté si v dálce všimla žraloka a došlo jí, co se dělo. Poblíž nich také plavala ještě druhá velryba, která výhružně máchala zadní ploutví, aby žraloka odehnala. Díky téhle spolupráci se tak povedlo potápěčku bezpečně doprovodit až k její lodi. Odnesla si sice pár modřin, pořád je za ně ale prý radši, než kdyby ji velryby nechaly žralokovi na pospas. Video si můžete přehrát zde:

Žraloci zaútočili na chlapce v moři

VIDEO: Malý chlapec se koupal v moři, když se k němu začali blížit nebezpeční žraloci. Co mu zachránilo život?

Existují mořské panny?

VIDEO: Skutečné, nebo fake?! Tyhle neuvěřitelné záběry z dronu zachycují skupinu mořských panen v oceánu!

Článek je zařazen v: velryba , žralok , mořská biologie , inteligence , oceán , útok , záchrana , člověk , záběry , video