Virály

14. února 2022 18:04

redakce Prima Lajk

VIDEO: Fanoušci zuří kvůli cenzuře hry. Tvůrci museli odstranit odpornou scénu kvůli její brutalitě!

Jak moc brutální musí hra být, aby se dočkala cenzury? Autoři Martha is Dead to nyní zjistili.

O hře Martha is Dead jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Teď se ovšem stala předmětem horlivých debat ohledně cenzury poté, co se společnost Sony, potažmo PlayStation, rozhodla autory hry přinutit k úpravě některých scén, aby ji vůbec šlo vydat na konzolích. Vývojáři se tak fanoušků, kteří na hru čekali, museli omluvit a informovat je o tom, že se fyzické kopie o pár týdnů zdrží. Online verze hry, byť po zásahu cenzorů, bude dostupná ihned po vydání.

A co že vlastně přinutilo Sony k takovému bezprecedentnímu zásahu? Hra, kterou tvůrci mimochodem promují jako velice brutální interaktivní zážitek, který v žádném případě není pro mladistvé, totiž obsahuje jednu velice specifickou scénu. Následují spoilery, pokud si tedy nechcete zkazit překvapení, přestaňte číst zhruba zde.

V oné scéně vaše postava totiž odřezává obličej své vlastní mrtvé sestry, aby si jej následně nasadila. Proces je přitom dost morbidní a na internetu už se objevily případy hráčů, kteří kvůli scéně nebyli schopni hru dohrát. Holt nic pro slabší povahy. Jestli vůbec pro nějaké povahy. Sony nicméně oficiálně konkrétní důvod nepotvrdilo. Na scénu se můžete podívat níže.

Sdílejte článek
Štítky hra Sony cenzura scéna PlayStation morbidní brutální autoři

Přečtěte si také