Virály

23. června 2022 19:56

redakce Prima Lajk

VIDEO: Horor v bazénu! Trenérka po závodě zachraňovala topící se plavkyni

Akvabela po závodě na MS zkolabovala, zachraňovat ji musela trenérka.

Horor na plaveckém MS světa v Budapešti. Diváci tam čerstvě zažili momenty hrůzy, když se americká plavkyně Anita Alvarez krátce po svém vystoupení začala v bazénu topit. Ztratila totiž vědomí, čehož si její trenérka Andrea Fuentes naštěstí včas všimla, takže za ní okamžitě skočila a začala ji vytahovat nad hladinu. Právě díky pohotové reakci se podařilo dvojnásobné účastnici olympiády zachránit život.

„Připadalo mi to jako celá hodina. Viděla jsem, že se něco děje. Křičela jsem na plavčíky, aby šli do vody, ale buď mě neslyšeli, nebo mi nerozuměli. Musela jsem do vody, protože plavčíci nic nedělali,“ líčila hrdinka dne situaci serveru Marca.

Američanka mexického původu teď každopádně bude den nebo dva odpočívat, a pak se rozhodne, jestli nastoupí do finále plaveckých týmů či z turnaje odstoupí. Volný program při absenci ruských favoritek, jež nesmějí na MS startovat kvůli válce na Ukrajině, vyhrála stejně jako technické sólo Japonka Jukiko Inui. Alvarez byla sedmá. Česká reprezentantka Karolína Klusková pak obsadila v pondělí 18. místo a do finálové dvanáctky nepostoupila.

Sdílejte článek
Štítky voda bazén Olympijské hry vědomí Budapešť plavec plavkyně trenérka ruská invaze na Ukrajinu MS akvabela plavecký bazén Anita Alvarez Andrea Fuentes Marca

Přečtěte si také