Virály

3. března 2020 15:25

redakce Prima Lajk

VIDEO: Internet šílí z nové challenge, při které si lidé sypou sůl do pusy. Proč vás tahle výzva může zabít?

Lidé na internetu jsou až bizarně vynalézaví, a tak zkoušejí stále šílenější challenge. Teď je v kurzu sypání soli do pusy, které vás může i zabít.

Zdá se, že nejrůznější challenge uživatele na sociálních sítích jen tak bavit nepřestanou. A čím bizarnější, tím větší mají úspěch. Lidé už vyzkoušeli leccos od pojídání pracích kapslí přes tančení na silnici vedle jedoucího auta až po sahání na rozžhavené plotýnky. Nejnovější výzva na Tik Toku s názvem The Salt Challenge, při níž si uživatelé sypou sůl proudem přímo do pusy, ale svou bizarností dost možná překonává všechny zmíněné.

Na zdravotní rizika spojená s touto slanou výzvou přitom na serveru britského deníku Mirror upozornil i doktor Simran Deo: „Jako lékař důrazně doporučuji, aby se lidé této výzvy neúčastnili. Požívání příliš velkého množství soli má velmi negativní vliv na zdraví. Jednorázová konzumace může být dokonce jedovatá. Sůl totiž zvyšuje hladinu sodíku v těle, což může vyvolat intenzivní žízeň, zmatení, nevolnost a zvracení. V extrémních případech lidé mohou dostat záchvat, upadnout do kómatu, nebo mohou dokonce zemřít na následky nabobtnání mozku až k vnitřní straně lebky.“

Pokud ani tohle varování vám nebo vašim přátelům nezabrání v touze vyzkoušet tuto nebezpečnou výzvu, doktor Deo přišel i s radou, jak postupovat při první pomoci: „Donuťte lidi, kteří spolkli příliš mnoho soli, aby vypili hodně vody. Pokud přestanou dýchat, dostanou záchvat nebo ztratí vědomí, okamžitě volejte záchranku.“ Přijdou vám tahle slova přehnaná? V následujícím videu se můžete sami přesvědčit o tom, že slané challenge je opravdu lepší se vyhnout obloukem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také