Virály

27. března 2020 16:31

redakce Prima Lajk

VIDEO: Italští inženýři vyrobili ventilační masky z obyčejných šnorchlů. Návod nabízejí zdarma všem

Proč utrácet za drahé vybavení, když vám stačí šnorchl.

Cristian Fracassi a Alessandro Romaioli pocházejí ze severní Itálie, koronavirus je tak věc, která je musí poměrně dost děsit. Itálie byla až donedávna nejhůře zasaženou zemí na světě, USA ji svojí nečinností předběhly až v posledních dnech. Tahle dvojice kámošů inženýrů teď nicméně zkouší přispět v boji s koronavirem svým vlastním vynálezem.

Jelikož se lékaři a vědci po celém světě předhánějí v tom, kdo první vyrobí účinný lék, je to mezitím na obyčejných lidech a samoucích, aby přispěli alespoň v oblastech, ve kterých mohou. A tak se dvojice rozhodla vyrobit účinnou a lehce dostupnou masku s respirátorem, která by mohla pomoct hned několika lidem v nouzi. Z klasického šnorchlu pořízeného v obchodech se sportovním vybavením totiž lze vyrobit ventilační masku, která se dá připojit k dýchacímu zařízení.

Jinými slovy pomocí jejích návodu mohou nemocnice proměnit šnorchly ve ventilátory, které při současném přetížení pacientů rychle docházejí. A kdoví, třeba právě díky tomu zachrání muži pár lidských životů. Jejich návod v několika světových jazycích najdete pod tímto odkazem.


Přečtěte si také