Virály

21. června 2018 15:30

redakce Prima Lajk

VIDEO: Kamera zachytila, jak opice zachránily život leopardovi, který uvízl ve studni. Jejich čin dojímá internet

Ve zvířecí říši není obvyklé, aby si zvířata navzájem pomáhala. Existují jen velmi ojedinělé případy, kdy zvířata zareagovala navzdory svým přirozeným instinktům zcela odlišně, než se od nich očekávalo.

Tak tomu bylo i v tomto případě. Vše se odehrálo v Indii. Na záběrech můžeme vidět, jak si zprvu ničeho nevšímají opice žijí vlastním životem. Jedí banány a všímají si tak maximálně jeden druhého. Až do chvíle, kdy zjistí, že ve studni je nezvaný host.

Začnou se shromažďovat kolem studni a vydávat hlasité zvuky. To vzbudilo pozornost u okolních lidí. Když se přišli podívat blíž, zjistili, proč opice tak vyvádějí. V hluboké studni svítily dvě malé oči zjevně vyčerpaného leoparda, který tam pravděpodobně musel spadnout v noci, když se snažil lovit. Místní okamžitě započali záchranou akci a s pomocí žebříku se nakonec šelmu podařilo vytáhnout. „Jakmile se zvíře dostalo ven, uhánělo směrem zpět do džungle. Nezranil při tom žádného obyvatele, ani jiné zvíře ve vesnici,“ řekl k incidentu místní obyvatel Devendra Singh Rathore.

Sdílejte článek
Štítky Indie video zvířata opice záchrana leopard Internet Devendra Singh

Přečtěte si také