návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

VIDEO: Konečně si můžete pořídit domů štěňata z Černobylu! Vážně už nejsou pro lidi nebezpečná?

Zatímco v seriálu Černobyl musela být nebohá ozářená štěňata zastřelena, aby nekontaminovala ostatní, teď už si je můžete dokonce pořídit domů.
Vydáno: 11.06.2019
Štěňata z Černobylu už nejsou radioktivní 2
Autor: HBO Štěňata z Černobylu už nejsou radioktivní 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seriál Černobyl neměl o tragické momenty nouzi. O to víc, že byl natočen podle skutečné katastrofy. Čtvrtá epizoda však extrémně zamávala s emocemi milovníků zvířat. Tým sovětských vojáků v ní totiž musel zabít všechny psy z radiací ozářené Pripjatě, které zde zanechaly evakuované rodiny. Mělo se tak předejít tomu, aby kontaminovali další zvířata. I přesto se ukázalo, že někteří z nich přece jen přežili, a dokonce se dostali do kontaktu i s vlky v okruhu 1000 metrů čtverečních.

Lidé, kteří dnes jezdí postižené město navštívit, jsou varováni, aby se vyhýbali přítomným živočichům. Americká nezisková organizace Clean Futures Fund (CFF) se ale nyní rozhodla pomoci toulavým psům z okolí Černobylu a najít jim nové domovy. Její členové společně se zástupci SPCA International navštívili Černobyl 3. června, aby zachránili tamní psy, pokusili se je vyléčit z ozáření, naočkovali je proti vzteklině a vykastrovali. Teď doufají, že je přijme milující adoptivní rodina.

Podle spoluzakladatele CFF Lucase Hixsonse je důležité nalezené pejsky v útulku socializovat. Vyvinuli taky speciální tréninkový program pro štěňata, potřebují však ještě příslušné zázemí, aby se naučili žít s lidmi. Společně s nimi tak doufáme, že se všichni čtyřnozí mazlíčci dočkají páníčků, kteří jim budou schopni věnovat čas a nejlepší péči, kterou si zaslouží a hlavně ji tolik potřebují.

 

 

Marijka Sovenko

GALERIE: Nemá ani končetinu navíc! Z děvčátka narozeného v zakázané černobylské zóně vyrostla žhavá kráska!

Článek je zařazen v: Černobyl , štěňata , domov , ozáření , Pripjať , adopce , páníčci