Virály

11. června 2019 17:07

redakce Prima Lajk

VIDEO: Konečně si můžete pořídit domů štěňata z Černobylu! Vážně už nejsou pro lidi nebezpečná?

Zatímco v seriálu Černobyl musela být nebohá ozářená štěňata zastřelena, aby nekontaminovala ostatní, teď už si je můžete dokonce pořídit domů.

Seriál Černobyl neměl o tragické momenty nouzi. O to víc, že byl natočen podle skutečné katastrofy. Čtvrtá epizoda však extrémně zamávala s emocemi milovníků zvířat. Tým sovětských vojáků v ní totiž musel zabít všechny psy z radiací ozářené Pripjatě, které zde zanechaly evakuované rodiny. Mělo se tak předejít tomu, aby kontaminovali další zvířata. I přesto se ukázalo, že někteří z nich přece jen přežili, a dokonce se dostali do kontaktu i s vlky v okruhu 1000 metrů čtverečních.

Lidé, kteří dnes jezdí postižené město navštívit, jsou varováni, aby se vyhýbali přítomným živočichům. Americká nezisková organizace Clean Futures Fund (CFF) se ale nyní rozhodla pomoci toulavým psům z okolí Černobylu a najít jim nové domovy. Její členové společně se zástupci SPCA International navštívili Černobyl 3. června, aby zachránili tamní psy, pokusili se je vyléčit z ozáření, naočkovali je proti vzteklině a vykastrovali. Teď doufají, že je přijme milující adoptivní rodina.

Podle spoluzakladatele CFF Lucase Hixsonse je důležité nalezené pejsky v útulku socializovat. Vyvinuli taky speciální tréninkový program pro štěňata, potřebují však ještě příslušné zázemí, aby se naučili žít s lidmi. Společně s nimi tak doufáme, že se všichni čtyřnozí mazlíčci dočkají páníčků, kteří jim budou schopni věnovat čas a nejlepší péči, kterou si zaslouží a hlavně ji tolik potřebují.

Sdílejte článek

Přečtěte si také