Virály

22. července 2019 12:02

redakce Prima Lajk

VIDEO: Lidé mají problém s trailerem na Zaklínače. Prý je v něm moc černochů! Kolik jsme jich napočítali?

Vážně je v Zaklínači tolik černochů?

Je to trochu smutné, že žijeme v době, kdy musíme naštvaným lidem na internetu vyvracovat lži o tom, že je ukázka na chystaného Zaklínače plná černochů. Jako by to snad byl u fantasy žánru problém, byť má jít o kontinent podobný středověké Evropě, pořád je to fantasy, a navíc se nejedná o změnu barvy pleti u žádného z hlavních hrdinů.

Nicméně pár „já ale nejsem rasista“ fanoušků se stejně našlo, a ti nyní na internetu v diskuzních fórech nadávají, že půlku obsazení tvoří černoši. Jak je to ve skutečnosti?

Když si ukázku pustíte, zjistíte, že tam vlastně téměř žádní nejsou. V čase 0:16 máme jednu ze zástupkyň rasy Dryád, zbytek žen je pomalovaných, v čase 0:18 jede na koni druhá. A v čase 0:26 mluví s Yennefer třetím. Spousta lidí namítá, že herečka ztvárňující v seriálu Triss Merigold je černá a nemá zrzavé vlasy. Jenže podle knížek má mít Triss kaštanové vlasy, což Anna Shaffer splňuje přesně, a černá fakt není. A to je vlastně vše.

Ano, seriál si prošel kontroverzí, když se před půl rokem objevily zprávy, že tvůrci zvažují do role Ciri herečky všech barev pleti, šlo by tak o výraznou charakterovou proměnu, nicméně nic takového se nestalo. Naopak, tvůrci knížky respektují, a první řada tak bude víceméně vycházet z prvních dvou knih, přičemž se ale stále jedná o adaptaci, takže bude docházet na nějaké kosmetické změny i zásahy do příběhu, nemáme se ale bát ničeho zásadního. Tak či tak, Zaklínač se blíží a nás by zajímalo, jestli se těšíte, nebo patříte mezi ty, kteří nejsou z dosavadního materiálu kdovíjak nadšení. Dejte vědět v komentářích.


Přečtěte si také