Virály

3. března 2020 14:42

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Lidé v Íránu olizují svatyni, aby dokázali, že se nebojí koronaviru. Tyhle záběry vám zvednou žaludek

Koronavirus se rychle šíří po celém světě a někteří lidé kvůli tomu panikaří. V Íránu kvůli němu dokonce začali olizovat svatyni.

Asi si řeknete, že tohle už snad ani není možné. Jenomže lidé, kteří se bojí rychle se šířícího smrtícího koronaviru, jsou schopní udělat cokoliv. Už jsme byli svědky nošení plastových lahví na hlavě v Číně, vyhazování domácích mazlíků z oken nebo masivní nakupování roušek, které před koronavirem stejně neochrání. Teď se objevil další bizár v Íránu, kde na virus zemřelo už 54 lidí.

Na videu lidé uctívají svatyni a říkají, že se nestarají o to, co se stane, nebo vykřikují, že se koronaviru nebojí. Poté několik lidí začne svatyni šíitského světce ve městě Mašhad olizovat. Za tuhle nechutnost je úřady zadržely. Novináři navrhují, aby země uzavřela všechna náboženská místa, aby k podobným nechutnostem nedocházelo. Lidé, kteří olizují svatyně, k tomu totiž povzbuzují i další. Rodiče svým dětem říkají, aby olizovaly svatyně napadené koronaviry.

Někteří lidé věří, že svatá místa Qom jsou místem pro uzdravení, což znamená, že dotyk, nebo dokonce líbání svatyně je pro poutníky běžnou praxí. Pracovníci tak musí v zemi svatyně neustále dezinfikovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také