Sky Cruise
Autor: YouTube/Hashem Al-Ghaili Sky Cruise

VIDEO: Luxusní hotel, který nikdy nepřistane? Největší letadlo na světě má mít jaderný pohon!

Tamara F. Publikováno: 28.06.2022
Obří létající hotel má pojmout až pět tisíc cestujících a vydržet ve vzduchu celé měsíce. Jaký luxus svým hostům nabídne?

reklama

Sny a vize by se měly plnit, a to i ty divoce ambiciózní, jako je například létající hotel, který se zrodil v hlavě Hashema Al-Ghailiho. Koncept Sky Cruise je projekt obřího letadla na fúzní pohon, který nemá řídit lidská posádka, nýbrž umělá inteligence. Díky nukleárnímu pohonu letoun nemusí přistávat na zem, a pokud ano, tak jen ve výjimečných situacích. Cestující, kterých se na palubu vejde až pět tisíc, totiž do luxusu mají přepravovat klasická dopravní letadla.

Hosté si tak mohou měsíce užívat nebývalého luxusu v podobě bazénů, restaurací, nákupního centra, a dokonce i divadla, jak slibuje propagační video z dílny Al-Ghaila. Ne všichni jsou však z futuristického projektu nadšeni a mnozí lidé se obávají katastrof a přirovnávají konstrukt k Titanicu. „Skvělý nápad umístit jaderný reaktor do něčeho, co by mohlo selhat a spadnout z nebe,“ napsal ironicky uživatel do komentářů, zatímco druhý poznamenal, že letenka bude stejně cenově nepřístupná „normálním“ smrtelníkům.

Mladík chtěl napodobit závodní hru.

Týpek byl zatčen poté, co zdemoloval luxusní káru. Představoval si, že je v závodní videohře

reklama