návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

VIDEO: Mladíci naložili do auta několik zraněných koalů, aby je zachránili před lesními požáry. Tohle vás dojme k slzám

Přestože v Austrálii podle dosavadních odhadů zahynulo přes 480 milionů zvířat, stále ještě existují příběhy s dobrým koncem.
Vydáno: 07.01.2020
Koalové v autě 3
Autor: Reddit/Youtube Koalové v autě 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Video, které se objevilo na sociální síti Reddit ukazuje, jak se dva odvážní bratranci – Micah (19) a Caleb (18) rozhodli pomáhat. Cestují po oblastech, které byly nejvíce zasažené lesními požáry a snaží se zachránit koaly před hořícím peklem. Postupně je nakládají do auta, kde jsou nebohá zvířata v bezpečí před ničivým ohněm. Video pochází z ostrova Kangaroo (anglicky klokan, pozn. red.), jehož polovina už je nenávratně zničená právě důsledkem požárů.

Chlapcům se podařilo dohromady zachránit asi 20 koalů. Uvedli při tom, že přibližně 60 % těchto zvířat, které potkali po cestě bylo již mrtvých. Při záchraně dávali přednost jedincům, kteří byli zranění, protože zvířata, která nebyla popálená a byla schopna se sama hýbat a eventuálně před ohněm prchat, se o sebe ještě byla schopná postarat sama.

 

 

Článek je zařazen v: koaly , zvířata , Austrálie , požáry , záchrana