Virály

7. listopadu 2018 06:50

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muž chtěl představit svou novou manželku divokým gorilám, které kdysi pomohl zachránit. Tuhle reakci ale nikdo nečekal

Damin Aspinall z Anglie odmalička vyrůstal v obklopení divokých zvířat. Jeho otec John Aspinall založil charitativní organizaci Aspinall Foundation. Ta podporuje zachování volně žijících druhů zvířat.

Damien prožil téměř celé dětství v kruhu exotických zvířat. Dokonce rád vypráví, že byl vychováván náhradní gorilí matkou. Když byl prý malý, uvízl na stromě a ona ho sundala, utřela mu slzy a snažila se ho ukonejšit. Je známo, že gorily mají silně vyvinuté smysly a jsou v mnohých ohledech velmi podobné lidem.

Damien zasvětil celý svůj život záchraně divokých zvířat. Dva gorilí samci mu ale obzvlášť přirostli k srdci. Dalt a Ima už několik let žijí ve volné přírodě právě díky Damienovi a ten se je rozhodl navštívit v jejich přirozeném prostředí. Sám nevěděl, jak na něj budou reagovat, ale větší risk byl ten, že k nim přivedl i svou manželku Victorii, kterou zvířata nikdy před tím neviděly.

Trvalo dlouhé hodiny, než se gorily vůbec podařilo vystopovat. K jejich nalezení museli použít dron. Když se samce konečně podařilo lokalizovat, Damien se k nim nejprve sám pomalu přiblížil z lodi. Po celou dobu si musel hlídat, aby nebyl ve vyšší úrovni než jsou oni. To by je totiž mohlo vyprovokovat. Když se zdálo, že je vše v pořádku, přišla na řadu Victorie. A jak na ní samci zareagovali? Jeden z nich si krásnou blondýnku velmi oblíbil. Nechal se od ní hladit, drbat a dokonce se snažil nasadit si její kšiltovku na hlavu, což je jeden z nejkrásnějších a nejvtipnějších momentů z videa. Podívejte se sami a my vám garantujeme, že po tomhle si tyto nádherná zvířata také zamilujete.


Přečtěte si také